Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Made

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Made, Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Welke vloeren we in Made tegenkomen

In de gemeente Drimmelen staan 12.425 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (18%) en tussen 1975 en 1985 (18%). Tussen 1965 en 1995 kwam 49% van de huizen erbij. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Van vóór 1945 is 13% van de woningen. In die huizen ligt de begane grond soms op houten balken: daarin frezen we niet, dan is droogbouw in Made de keus.

Een kwart of meer van de eengezinswoningen is hier vrijstaand (26%). In zulke huizen is de benedenverdieping vaak groot en verdeeld over meer ruimtes, met meer groepen op de verdeler. Met 72% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun vloer.

Bijna alle woningen in de gemeente Drimmelen stoken nog op gas: 8% is aardgasvrij. Vloerverwarming werkt op een cv-ketel via een verdeler met pomp en mengregeling, en later net zo goed op een warmtepomp.

Woningen in de gemeente Drimmelen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194513%181 m²
1945 tot 196515%133 m²
1965 tot 197518%137 m²
1975 tot 198518%144 m²
1985 tot 199513%147 m²
1995 tot 201516%177 m²
vanaf 20158%156 m²

Hoeveel vloer in een huis in Made

Een eengezinswoning in Made heeft gemiddeld 151 m² gebruiksoppervlak, een appartement 86 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 137 m², huizen uit 1995 tot 2015 177 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het. In Drimmelen is 97% van de woningen een eengezinswoning, in Made 84%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Made5.76384%28%25%
Terheijden2.81686%40%14%
Lage Zwaluwe1.92090%29%31%
Wagenberg88993%13%44%
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74892%16%41%
Drimmelen23497%7%53%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Lening van de gemeente Drimmelen

Drimmelen biedt een duurzaamheidslening voor energiezuinige maatregelen aan eigenaar-bewoners (18 tot 75 jaar) of kleine verhuurders: 2.500 tot 15.000 euro, 10 jaar looptijd tot 7.500 euro en 15 jaar daarboven, met vaste rente via SVn. Bron

Regeling van de gemeente Drimmelen

De Subsidieregeling isolatieprogramma is voor eigenaar-bewoners van een koopwoning van vóór 1992 met minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen, met per doelgroep een maximum van 5.000 (A), 2.200 (B) of 1.150 euro (C) aan werkelijke kosten. De regeling geldt tot 31 december 2028 zolang het budget van 3.389.164 euro niet op is. Bron

Van het gas af in Made

Volgens de gemeente worden Hooge Zwaluwe (met een bewonerswerkgroep sinds april 2024) en Terheijden (Kleine Schans, Molenpolder, Zeggepolder-Zuid) als eerste bekeken voor aardgasvrij. In Terheijden wordt het bestaande warmtenet van 2,5 km uitgebreid; voor Made en Wagenberg noemt de pagina geen plannen. Bron

Gratis energieadvies in Drimmelen

Inwoners met een koopwoning kunnen een energieambassadeur aan huis vragen, die gratis een stappenplan op maat voor verduurzaming maakt. De pagina noemt daarnaast een gratis lekcheck en energieadviseurs. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen en Breda. In de gemeente Drimmelen geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Drimmelen telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Made (5.763 woningen), Terheijden (2.816 woningen), Lage Zwaluwe (1.920 woningen) en Wagenberg (889 woningen). Behalve in Made zelf werken we ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Wat vloerverwarming infrezen in Made kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Made

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Made?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Made?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg en Lage Zwaluwe?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout en Dongen.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Made

Vloerverwarming infrezen in Made?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname