Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Etten-Leur

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Etten-Leur.

Welke vloeren we in Etten-Leur tegenkomen

In de gemeente Etten-Leur staan 20.471 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (28%) en tussen 1965 en 1975 (19%). Tussen 1965 en 1995 kwam 49% van de huizen erbij. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Woningen van vóór 1945 zijn hier met 3% in de minderheid. Ligt jouw begane grond toch op houten balken, dan frezen we niet maar leggen we droogbouw.

Rijtjeshuizen overheersen: 43% van de eengezinswoningen is een tussenwoning. Daar loopt de woonkamer vaak van voor naar achter door, met de keuken erbij. 28% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder.

16% van de woningen in de gemeente Etten-Leur is al aardgasvrij, vaak met een warmtepomp. Daar werkt vloerverwarming op lage temperatuur het best.

Woningen in de gemeente Etten-Leur op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19453%219 m²
1945 tot 196510%123 m²
1965 tot 197519%127 m²
1975 tot 198516%130 m²
1985 tot 199514%132 m²
1995 tot 201528%157 m²
vanaf 201511%139 m²

Hoeveel vloer in een huis in Etten-Leur

Een eengezinswoning in Etten-Leur heeft gemiddeld 138 m² gebruiksoppervlak, een appartement 84 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 127 m², huizen uit 1995 tot 2015 157 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het. In Noord landelijk gebied is 99% van de woningen een eengezinswoning, in Midden woongebied 75%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

7 van de 9 wijken van de gemeente Etten-Leur. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Noord woongebied8.36380%47%10%
Zuid woongebied5.93076%45%10%
Midden woongebied5.07175%43%7%
Zuid landelijk gebied45398%0%90%
Noord landelijk gebied38199%15%69%
Midden landelijk gebied8198%0%95%
Zuid bedrijventerrein West7192%0%92%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Etten-Leur

De gemeente kent onder meer de parkeervergunningen 'Parkeren voor dienstverleners centrum', 'Parkeren voor werknemers centrum' en 'Parkeren voor ondernemers'. Prijzen en voorwaarden staan niet op de overzichtspagina, voor bedrijfsbussen verwijst de gemeente naar telefoonnummer 14 076. Bron

Regeling van de gemeente Etten-Leur

De Subsidieregeling verduurzaming Etten-Leur 2026 vergoedt voor vloerisolatie 100% van de kosten tot 1.000 euro (1.250 euro bij biobased materiaal), voor eigenaar-bewoners van een bestaande particuliere eengezinswoning. Voorwaarden: Rd-waarde van minimaal 3,5, minimaal 20 m2 en een energieadvies of warmtescan; aanvragen kan van 1 juli 2026 tot en met 1 november 2028 binnen het plafond van 1.100.000 euro. Bron

Van het gas af in Etten-Leur

De Transitievisie Warmte gaat uit van individuele oplossingen (zoals all-electric, al toegepast in Schoenmakershoek en De Streek) en verkent collectieve oplossingen waar dat zinvol is. Tot 2030 ligt de nadruk op isoleren om woningen aardgasvrij-ready te maken, met focuswijken Noord/Baai, Centrum Oost en de oudste delen van Grouwe Polder (met Alwel ook Centrum West en Banakkers). Bron

Gratis energieadvies in Etten-Leur

Het duurzaamheidsloket geeft inwoners een gratis, onafhankelijk, persoonlijk en vrijblijvend energieadvies. Bron

Goed om te weten in Etten-Leur

In de Transitievisie Warmte staan 5.880 woningen uit de bouwjaren 1946 tot en met 1974, de grootste bouwjaarklasse van de gemeente. Voor isolatie kiest de gemeente buurtgerichte focuswijken: Noord/Baai, Centrum Oost en de oudste delen van Grouwe Polder. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout, Made en Rijen. In de gemeente Etten-Leur geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Etten-Leur telt 9 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Noord woongebied (8.363 woningen), Zuid woongebied (5.930 woningen), Midden woongebied (5.071 woningen) en Zuid landelijk gebied (453 woningen).

Wat vloerverwarming infrezen in Etten-Leur kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Etten-Leur

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Etten-Leur?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Etten-Leur?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Breda, Oosterhout en Made?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout en Made.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Etten-Leur

Vloerverwarming infrezen in Etten-Leur?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname