Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Oosterhout

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Oosterhout, Dorst, Den Hout en Oosteind.

Welke vloeren we in Oosterhout tegenkomen

In de gemeente Oosterhout staan 26.790 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (22%) en tussen 1975 en 1985 (18%). Tussen 1965 en 1995 kwam 56% van de huizen erbij. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Woningen van vóór 1945 zijn hier met 6% in de minderheid. Ligt jouw begane grond toch op houten balken, dan frezen we niet maar leggen we droogbouw.

De woningtypes zijn gemengd: 39% tussenwoning, 17% hoekwoning, 8% twee-onder-een-kap en 10% vrijstaand. 32% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder.

Bijna alle woningen in de gemeente Oosterhout stoken nog op gas: 11% is aardgasvrij. Vloerverwarming werkt op een cv-ketel via een verdeler met pomp en mengregeling, en later net zo goed op een warmtepomp.

Woningen in de gemeente Oosterhout op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19456%173 m²
1945 tot 196510%130 m²
1965 tot 197522%134 m²
1975 tot 198518%132 m²
1985 tot 199516%135 m²
1995 tot 201517%170 m²
vanaf 201511%157 m²

Hoeveel vloer in een huis in Oosterhout

Een eengezinswoning in Oosterhout heeft gemiddeld 143 m² gebruiksoppervlak, een appartement 83 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 134 m², huizen uit 1995 tot 2015 170 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In Den Hout is 100% van de woningen een eengezinswoning, in Oosterhout-Centrum 38%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Dommelbergen5.75492%60%5%
Oosterheide4.03466%41%4%
Slotjes4.00258%27%5%
Oosterhout-Centrum3.54138%20%4%
Vrachelen3.13975%38%14%
Strijen1.59889%58%3%
West1.44584%39%10%
Dorst1.26195%31%29%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Regeling van de gemeente Oosterhout

De Subsidieregeling lokaal isolatieprogramma is voor eigenaar-bewoners van een grondgebonden koopwoning van vóór 1993 met minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen of label D t/m G. Het maximum is 2.500 euro (doelgroep A) of 1.500 euro (doelgroep B) incl. btw, bij uitvoering door een aangesloten aannemer; aanvragen kan tot en met 31 december 2028 binnen een plafond van 3.553.000 euro. Bron

Van het gas af in Oosterhout

De Transitievisie Warmte (2021) kiest voor een combinatie van collectieve en individuele oplossingen en legt in fase 1 (2022 tot 2030) de nadruk op isolatie en warmtepompen. De gemeente onderzoekt uitbreiding van het warmtenet in Dommelbergen, Oosterheide en Strijen (circa 4000 woningen); Vogelbuurt, Leijsenakkers en Vrachelen hebben zich gemeld voor een wijkaanpak. Bron

Gratis energieadvies in Oosterhout

De gemeente werkt samen met de energiecooperatie Oosterhout Nieuwe Energie, die met energiecoaches onafhankelijk en vrijblijvend advies geeft inclusief huisbezoeken, en met het Regionaal Energieloket. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

De gemeente schrijft dat de jonge buurten in de analyse aanmerkelijk energiezuiniger zijn dan de oude buurten, en dat bouwjaren en bouwstijlen per stadsdeel sterk overeenkomen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer en Rijen.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen) en Oosterhout-Centrum (3.541 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

Wat vloerverwarming infrezen in Oosterhout kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Oosterhout

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Oosterhout?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Oosterhout?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen en Raamsdonksveer.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Oosterhout

Vloerverwarming infrezen in Oosterhout?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname