Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Breda

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Breda, Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Welke vloeren we in Breda tegenkomen

In de gemeente Breda staan 89.383 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (20%) en vóór 1945 (16%). Tussen 1965 en 1995 kwam 42% van de huizen erbij. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Van vóór 1945 is 16% van de woningen. In die huizen ligt de begane grond soms op houten balken: daarin frezen we niet, dan is droogbouw in Breda de keus.

De woningtypes zijn gemengd: 35% tussenwoning, 12% hoekwoning, 5% twee-onder-een-kap en 7% vrijstaand. 28% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder.

24% van de woningen in de gemeente Breda heeft stadsverwarming. Ook dan kan vloerverwarming, via de afleverset; wat de warmteleverancier toestaat, vragen we vooraf na.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194516%153 m²
1945 tot 196515%124 m²
1965 tot 197516%139 m²
1975 tot 198513%135 m²
1985 tot 199513%128 m²
1995 tot 201520%165 m²
vanaf 20158%164 m²

Hoeveel vloer in een huis in Breda

Een eengezinswoning in Breda heeft gemiddeld 142 m² gebruiksoppervlak, een appartement 80 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 139 m², huizen uit 1995 tot 2015 165 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In Prinsenbeek is 88% van de woningen een eengezinswoning, in Breda centrum 11%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 11 wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Breda west16.08559%37%7%
Breda noord12.14552%40%1%
Breda oost11.64855%35%3%
Breda noord-west11.05279%51%5%
Breda centrum9.59011%9%0%
Breda zuid-oost9.17664%39%5%
Prinsenbeek5.28188%33%23%
Breda zuid3.93452%31%10%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Lening van de gemeente Breda

Met de Toekomstbestendig wonen regeling leen je minimaal 2.500 en maximaal 60.000 euro, waarvan maximaal 30.000 euro voor energiemaatregelen zoals isolatie. De rente is 1,6% bij 10 jaar en 1,8% bij 20 jaar; de lening loopt via SVn met een bouwdepot. Bron

Regeling van de gemeente Breda

Breda geeft subsidie voor woningisolatie: maximaal 1.000 euro bij zelf isoleren, 1.250 euro voor een woning die door een bedrijf wordt geïsoleerd, plus maximaal 500 euro extra bij biobased materiaal. Voorwaarden zijn onder meer eigen bewoning, bouwjaar voor 1993 en label D t/m G of 2 slecht geïsoleerde bouwdelen; aanvragen kan tot november 2028. Bron

Van het gas af in Breda

Breda werkt per wijk met wijkenergieplannen. In Biesdonk (Hoge Vucht) is al zo'n 80% van de panden aangesloten op stadsverwarming; het wijkenergieplan van december 2024 richt zich op aardgasvrij-ready maken door isoleren en ventileren. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen en Made.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen) en Breda noord-west (11.052 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Wat vloerverwarming infrezen in Breda kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Breda

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Breda?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Breda?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout en Rijen.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Breda

Vloerverwarming infrezen in Breda?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname