Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Goirle

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Goirle en Riel.

Welke vloeren we in Goirle tegenkomen

In de gemeente Goirle staan 10.908 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1975 en 1985 (25%) en tussen 1995 en 2015 (20%). Tussen 1965 en 1995 kwam 54% van de huizen erbij. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Woningen van vóór 1945 zijn hier met 8% in de minderheid. Ligt jouw begane grond toch op houten balken, dan frezen we niet maar leggen we droogbouw.

De woningtypes zijn gemengd: 38% tussenwoning, 19% hoekwoning, 12% twee-onder-een-kap en 15% vrijstaand. Met 71% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun vloer.

Bijna alle woningen in de gemeente Goirle stoken nog op gas: 11% is aardgasvrij. Vloerverwarming werkt op een cv-ketel via een verdeler met pomp en mengregeling, en later net zo goed op een warmtepomp.

Woningen in de gemeente Goirle op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19458%170 m²
1945 tot 196510%134 m²
1965 tot 197517%137 m²
1975 tot 198525%137 m²
1985 tot 199512%135 m²
1995 tot 201520%164 m²
vanaf 20159%163 m²

Hoeveel vloer in een huis in Goirle

Een eengezinswoning in Goirle heeft gemiddeld 146 m² gebruiksoppervlak, een appartement 88 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 137 m², huizen uit 1995 tot 2015 164 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In De Groote Akkers is 100% van de woningen een eengezinswoning, in Goirle-Centrum 41%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
De Hellen1.78690%54%9%
Wildackers1.14173%30%6%
Riel1.07195%22%35%
Hoogeind1.02967%29%7%
De Boschkens89682%46%15%
De Groote Akkers855100%54%12%
Abcoven84769%34%7%
Grobbendonck78498%50%10%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Goirle

In Goirle en Riel parkeer je overal gratis, behalve in de blauwe zone in het centrum van Goirle. Bedrijven in de blauwe zone kunnen een bedrijfsparkeerontheffing aanvragen (1e t/m 3e: €41,65 per stuk in 2026), en een tijdelijke ontheffing voor 1 week kost €41,65; de ontheffing geldt niet in parkeergarage De Hovel. Bron

Lening van de gemeente Goirle

De Stimuleringslening 'Aan de slag met je huis' via SVn is €2.500 tot €10.000 voor eigenaren, voor duurzaamheidsmaatregelen of langer thuis blijven wonen. Je vraagt eerst aan bij de gemeente (met koopakte en offerte) en daarna bij SVn; de pagina noemt rente, looptijd en of de lening nog open is niet. Bron

Regeling van de gemeente Goirle

Goirle isoleert: tot €1.600 subsidie voor eigenaar-bewoners in Goirle en Riel, of tot €7.600 bij een inkomen tot 150% van het sociaal minimum (uitvoering via het Regionaal Energieloket). Voorwaarden: label D t/m G (of B/C met twee slecht geïsoleerde bouwdelen), WOZ onder €487.000 (peildatum 1-1-2022); combineerbaar met ISDE, en volgens de pagina is er op dit moment voldoende budget. Bron

Gratis energieadvies in Goirle

Een energiecoach van energiecoöperatie Duurzaam Riel Goirle geeft persoonlijk advies voor €25. Eigenaar-bewoners met label D t/m G en WOZ onder €487.000 krijgen met een woningcode uit de brief gratis advies aan huis van het Regionaal Energieloket (088 525 4110), dat ook een aannemer zoekt en offertes aanvraagt. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg, Alphen-Chaam en Oisterwijk. In de gemeente Goirle geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Goirle telt 16 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Hellen (1.786 woningen), Wildackers (1.141 woningen), Riel (1.071 woningen) en Hoogeind (1.029 woningen). Behalve in Goirle zelf werken we ook in Riel.

Wat vloerverwarming infrezen in Goirle kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Goirle

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Goirle?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Goirle?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Riel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg en Alphen-Chaam.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Goirle

Vloerverwarming infrezen in Goirle?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname