Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Tilburg

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Welke vloeren we in Tilburg tegenkomen

In de gemeente Tilburg staan 107.966 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (21%) en vóór 1945 (17%). Tussen 1965 en 1995 kwam 39% van de huizen erbij. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Van vóór 1945 is 17% van de woningen. In die huizen ligt de begane grond soms op houten balken: daarin frezen we niet, dan is droogbouw in Tilburg de keus.

Rijtjeshuizen overheersen: 40% van de eengezinswoningen is een tussenwoning. Daar loopt de woonkamer vaak van voor naar achter door, met de keuken erbij. 31% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder.

27% van de woningen in de gemeente Tilburg heeft stadsverwarming. Ook dan kan vloerverwarming, via de afleverset; wat de warmteleverancier toestaat, vragen we vooraf na.

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194517%133 m²
1945 tot 196513%113 m²
1965 tot 197516%139 m²
1975 tot 198511%135 m²
1985 tot 199512%128 m²
1995 tot 201521%142 m²
vanaf 201510%145 m²

Hoeveel vloer in een huis in Tilburg

Een eengezinswoning in Tilburg heeft gemiddeld 133 m² gebruiksoppervlak, een appartement 73 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 139 m², huizen uit 1995 tot 2015 142 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In Leeuwerik is 100% van de woningen een eengezinswoning, in Heyhoef 0%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Het Zand6.04546%34%1%
Berkel-Enschot5.98385%29%20%
Heikant5.42647%35%1%
Binnenstad5.05910%8%0%
De Reit4.18628%18%2%
Udenhout3.70088%26%22%
De Hasselt3.44764%46%1%
Groeseind-Hoefstraat3.40168%53%1%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Lening van de gemeente Tilburg

De gemeentelijke Stimuleringsregeling 'Aan de slag met je huis' is sinds 8 oktober 2024 beëindigd. Een verzilverlening voor energiebesparende maatregelen of woningaanpassingen kan nog wel worden aangevraagd via Duurzamer Tilburg. Bron

Regeling van de gemeente Tilburg

Tilburg heeft een isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde koopwoning (label D t/m G of minimaal 2 slecht geïsoleerde bouwdelen, WOZ tot 477.000 euro). Per 1 oktober 2026 is de regeling gewijzigd: maximaal 2.250 euro per woning, 70% van de kosten bij een bedrijf of 100% van de materiaalkosten bij zelf isoleren. Bron

Van het gas af in Tilburg

De Transitievisie Warmte (december 2021) deelt de stad in gebieden: Reeshof heeft al stadsverwarming, rond de ringbanen (zoals Quirijnstok) is een warmtenet het meest voor de hand liggend, binnen de ringbanen zoals de binnenstad gaat het voorlopig om hybride oplossingen. In Tilburg-Zuid legt de gemeente per deelgebied een warmte-koude-net aan; het ontwerp-Warmteprogramma ligt van 19 oktober tot en met 30 november 2026 ter inzage. Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen en Kaatsheuvel.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen) en Binnenstad (5.059 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Wat vloerverwarming infrezen in Tilburg kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Tilburg

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Tilburg?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Tilburg?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja. Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen en Rijen.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Tilburg

Vloerverwarming infrezen in Tilburg?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname