Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Drunen

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Drunen, Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Welke vloeren we in Drunen tegenkomen

In de gemeente Heusden staan 20.307 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (18%) en tussen 1995 en 2015 (18%). Tussen 1965 en 1995 kwam 49% van de huizen erbij. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Woningen van vóór 1945 zijn hier met 7% in de minderheid. Ligt jouw begane grond toch op houten balken, dan frezen we niet maar leggen we droogbouw.

De woningtypes zijn gemengd: 36% tussenwoning, 18% hoekwoning, 12% twee-onder-een-kap en 19% vrijstaand. 68% is een koopwoning, 25% huur van een corporatie en 6% particuliere huur. Bij huur is toestemming van de verhuurder nodig.

Bijna alle woningen in de gemeente Heusden stoken nog op gas: 9% is aardgasvrij. Vloerverwarming werkt op een cv-ketel via een verdeler met pomp en mengregeling, en later net zo goed op een warmtepomp.

Woningen in de gemeente Heusden op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19457%219 m²
1945 tot 196515%130 m²
1965 tot 197518%135 m²
1975 tot 198515%146 m²
1985 tot 199516%144 m²
1995 tot 201518%180 m²
vanaf 201510%160 m²

Hoeveel vloer in een huis in Drunen

Een eengezinswoning in Drunen heeft gemiddeld 152 m² gebruiksoppervlak, een appartement 89 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 135 m², huizen uit 1995 tot 2015 180 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In Elshout is 97% van de woningen een eengezinswoning, in Heusden 72%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Drunen8.04083%42%13%
Vlijmen6.95682%36%16%
Oudheusden1.13595%55%7%
Haarsteeg97495%11%51%
Nieuwkuijk92391%21%40%
Heusden77572%40%4%
Elshout73397%18%52%
Herpt31697%9%60%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Drunen

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Regeling van de gemeente Heusden

Isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een koopwoning met energielabel D tot en met G of twee slecht geïsoleerde bouwdelen en een WOZ-waarde onder 480.000 euro; een vloer telt als slecht geïsoleerd bij minder dan 5 cm of Rc 1,3 of lager. De maatregelen moeten tussen 1 januari 2025 en 31 december 2028 zijn uitgevoerd, het totale budget is 805.000 euro en aanvragen worden op volgorde van binnenkomst behandeld. Een bedrag per maatregel staat niet op de pagina. Bron

Van het gas af in Drunen

De gemeente heeft tot 2030 geen wijken aangewezen die aardgasvrij worden gemaakt. Wel lopen initiatieven: de hele Vliedberg (Vlijmen) aardgasvrij met Warm Vliedberg en woningcorporatie Woonveste, in Herpt wordt aquathermie onderzocht en een warmtenet in Hedikhuizen is volgens de pagina financieel niet haalbaar. Een warmtenet past volgens de pagina bij stedelijke bebouwing en een warmtepomp bij landelijke bebouwing. Bron

Gratis energieadvies in Heusden

Het energieloket van gemeente Heusden is volgens de gemeente het startpunt voor verduurzaming van je woning; de pagina verwijst naar het Regionaal Energieloket. Bron

Goed om te weten in Drunen

In Heusden bestaat een beschermd stadsgezicht vesting Heusden. De Commissie Ruimtelijke Kwaliteit adviseert de gemeente daarover en over de monumentenzorg bij aanvragen voor een omgevingsvergunning voor bouwen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught en Den Bosch. In de gemeente Heusden geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Heusden telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Drunen (8.040 woningen), Vlijmen (6.956 woningen), Oudheusden (1.135 woningen) en Haarsteeg (974 woningen). Behalve in Drunen zelf werken we ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Wat vloerverwarming infrezen in Drunen kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Drunen

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Drunen?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Drunen?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden en Nieuwkuijk?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel en Vught.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Drunen

Vloerverwarming infrezen in Drunen?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname