Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Den Bosch

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Den Bosch, Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Welke vloeren we in Den Bosch tegenkomen

In de gemeente 's-Hertogenbosch staan 77.825 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (20%) en tussen 1965 en 1975 (17%). Tussen 1965 en 1995 kwam 44% van de huizen erbij. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Woningen van vóór 1945 zijn hier met 11% in de minderheid. Ligt jouw begane grond toch op houten balken, dan frezen we niet maar leggen we droogbouw.

De woningtypes zijn gemengd: 34% tussenwoning, 13% hoekwoning, 5% twee-onder-een-kap en 8% vrijstaand. 33% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder.

Bijna alle woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch stoken nog op gas: 10% is aardgasvrij. Vloerverwarming werkt op een cv-ketel via een verdeler met pomp en mengregeling, en later net zo goed op een warmtepomp.

Woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194511%152 m²
1945 tot 196515%127 m²
1965 tot 197517%131 m²
1975 tot 198514%134 m²
1985 tot 199513%137 m²
1995 tot 201520%157 m²
vanaf 201510%147 m²

Hoeveel vloer in een huis in Den Bosch

Een eengezinswoning in Den Bosch heeft gemiddeld 139 m² gebruiksoppervlak, een appartement 79 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 131 m², huizen uit 1995 tot 2015 157 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In Empel is 92% van de woningen een eengezinswoning, in Binnenstad 14%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
West11.88142%28%2%
Noord9.20673%50%2%
Binnenstad8.90614%10%1%
Maaspoort7.38274%47%6%
Graafsepoort7.00357%37%4%
Zuidoost6.95244%30%2%
Rosmalen-Noord5.65580%35%17%
De Groote Wielen4.27182%48%5%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Den Bosch

Aannemers met KvK-inschrijving en een opdracht met plaats, duur en werk kunnen een tijdelijke parkeervergunning nemen voor betaalde plekken. In de woonwijken kost die 51,92 euro per week of 129,79 euro per maand, en in de binnenstad 89,51 euro per week of 223,78 euro per maand. Je vraagt hem aan via het digitaal parkeerloket nadat je een inlogcode voor bedrijven hebt aangevraagd. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 maart 2025 geldt een zero-emissiezone in de binnenstad voor bestel- en vrachtauto's. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in; voor emissieklasse 6 noemt de gemeente 1 januari 2029, terwijl de landelijke regel nog 1 januari 2028 is met een voorgenomen verlenging. De boete voor een bestelauto is 130 euro en ontheffingen vraag je aan bij de RDW. Bron

Regeling van de gemeente Den Bosch

De gemeentelijke duurzaamheidssubsidies richten zich op VvE's (Energiebesparende Maatregelen VvE's, plafond 2026: 347.000 euro) en op particuliere eigenaren in De Haren bij grootschalige renovatie van corporatiewoningen. Een algemene gemeentelijke isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners staat niet op de subsidiepagina. Bron

Van het gas af in Den Bosch

De Transitievisie Warmte 2.0 ziet een warmtenet in het noorden als beste optie, nog onder onderzoek. Voor 2035 zijn onder meer Buitenpepers, Donk, Edelstenenbuurt, Hambaken, Haren en Slagen aan de beurt; Broekland, Hoven, Lanen en Molenhoek gaan naar individuele warmtepompen. Het doel is een aardgasvrije gemeente in 2045. Bron

Gratis energieadvies in Den Bosch

Brabant Woont Slim is het startpunt voor verduurzaming van je woning: advies over welke maatregel past, informatie over financiering, vakspecialisten en lokale acties. Bron

Goed om te weten in Den Bosch

Voor particuliere eigenaren in De Haren is er een subsidie voor energiebesparende maatregelen die samenvallen met de grootschalige renovatie van corporatiewoningen in die wijk. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel, Drunen en Boxtel.

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn West (11.881 woningen), Noord (9.206 woningen), Binnenstad (8.906 woningen) en Maaspoort (7.382 woningen). Behalve in Den Bosch zelf werken we ook in Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Wat vloerverwarming infrezen in Den Bosch kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Den Bosch

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Den Bosch?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Den Bosch?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Rosmalen, Empel en Nuland?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel en Drunen.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Den Bosch

Vloerverwarming infrezen in Den Bosch?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname