Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Best

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Best.

Welke vloeren we in Best tegenkomen

In de gemeente Best staan 13.886 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (25%) en tussen 1985 en 1995 (17%). Tussen 1965 en 1995 kwam 43% van de huizen erbij. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Woningen van vóór 1945 zijn hier met 3% in de minderheid. Ligt jouw begane grond toch op houten balken, dan frezen we niet maar leggen we droogbouw.

Rijtjeshuizen overheersen: 41% van de eengezinswoningen is een tussenwoning. Daar loopt de woonkamer vaak van voor naar achter door, met de keuken erbij. Met 71% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun vloer.

Bijna alle woningen in de gemeente Best stoken nog op gas: 11% is aardgasvrij. Vloerverwarming werkt op een cv-ketel via een verdeler met pomp en mengregeling, en later net zo goed op een warmtepomp.

Woningen in de gemeente Best op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19453%186 m²
1945 tot 196515%131 m²
1965 tot 197514%143 m²
1975 tot 198512%156 m²
1985 tot 199517%151 m²
1995 tot 201525%179 m²
vanaf 201513%147 m²

Hoeveel vloer in een huis in Best

Een eengezinswoning in Best heeft gemiddeld 154 m² gebruiksoppervlak, een appartement 84 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 143 m², huizen uit 1995 tot 2015 179 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In Kantonnier is 100% van de woningen een eengezinswoning, in Centrum 13%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 18 wijken van de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Naastenbest1.72382%49%7%
Wilhelminadorp1.69277%49%6%
Heivelden1.49178%36%24%
Salderes1.43997%49%13%
Heuveleind1.28793%50%15%
Centrum1.09213%3%2%
Hoge Akker87974%46%5%
De Leeuwerik77872%37%7%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Best

Parkeren in Best is gratis, behalve in een blauwe zone in een deel van het centrum (Oirschotseweg, Hoofdstraat, Kerkstraat, Dorpsplein en andere straten): maandag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur maximaal 2 uur met parkeerschijf. De ontheffing voor die zone is bedoeld voor bewoners, geldt alleen voor personenauto's en niet voor bussen of grote voertuigen. Bron

Regeling van de gemeente Best

De Nadere Subsidieregeling Isolatie en Zonnepanelen (geldend vanaf 28-07-2026, vervalt op 31 december 2027) geeft eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde grondgebonden woning (label D t/m G of minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen, WOZ tot 484.000 euro, peildatum 1 januari 2022) via een erkend bedrijf 1.500 euro voor één maatregel en 2.250 euro voor twee of meer. Doe-het-zelf is 100% van de materiaalkosten tot 750 euro, met toeslagen voor biobased isolatie en lage inkomens. Bron

Van het gas af in Best

Het Warmteprogramma 2024 noemt Heivelden (deels) en Naastenbest/Wilhelminadorp als zoekbuurten, met kleinschalige collectieve warmte en een eerste aardgasvrijproject in Heivelden. Een groot warmtenet verwacht de gemeente niet voor 2030, en buiten de zoekbuurten gaat het om individuele warmtepompen (hybride of volledig elektrisch). Bron

Gratis energieadvies in Best

Voor de isolatiesubsidie verwijst de gemeente naar het Regionaal Energieloket, waar de aanvraag via het declaratieformulier loopt met een woningcode uit een brief van de gemeente. Bron

Goed om te weten in Best

Het Warmteprogramma 2024 wijst Hoge Akker, De Leeuwerik, Batadorp-Noord en Oirschotseweg en omgeving aan als bespaarbuurten, waar eerst isolatie en besparing centraal staan voordat er over een alternatief voor gas wordt besloten. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven, Boxtel en Veldhoven. In de gemeente Best geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Best telt 18 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Naastenbest (1.723 woningen), Wilhelminadorp (1.692 woningen), Heivelden (1.491 woningen) en Salderes (1.439 woningen).

Wat vloerverwarming infrezen in Best kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Best

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Best?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Best?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Oirschot, Eindhoven en Boxtel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven en Boxtel.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Best

Vloerverwarming infrezen in Best?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname