Naar de inhoud
Vloerverwarming Infrezen Tilburg
Menu

Vloerverwarming infrezen in Eindhoven

Wij frezen sleuven in de dekvloer die er al ligt, leggen de buis en zetten alles dicht. Zonder extra vloerhoogte, in Eindhoven.

Welke vloeren we in Eindhoven tegenkomen

In de gemeente Eindhoven staan 122.956 woningen. De meeste zijn gebouwd tussen 1945 en 1965 (20%) en tussen 1965 en 1975 (16%). Tussen 1965 en 1995 kwam 38% van de huizen erbij. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we werken.

Van vóór 1945 is 14% van de woningen. In die huizen ligt de begane grond soms op houten balken: daarin frezen we niet, dan is droogbouw in Eindhoven de keus.

De woningtypes zijn gemengd: 39% tussenwoning, 13% hoekwoning, 2% twee-onder-een-kap en 4% vrijstaand. 36% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder.

8% van de woningen in de gemeente Eindhoven heeft stadsverwarming. Ook dan kan vloerverwarming, via de afleverset; wat de warmteleverancier toestaat, vragen we vooraf na.

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194514%131 m²
1945 tot 196520%110 m²
1965 tot 197516%125 m²
1975 tot 198511%142 m²
1985 tot 199511%144 m²
1995 tot 201516%158 m²
vanaf 201511%133 m²

Hoeveel vloer in een huis in Eindhoven

Een eengezinswoning in Eindhoven heeft gemiddeld 132 m² gebruiksoppervlak, een appartement 71 m². Huizen uit 1965 tot 1975 zijn hier gemiddeld 125 m², huizen uit 1995 tot 2015 158 m².

Bij hoofdverwarming leggen we de buis om de 10 cm: ongeveer 10 meter buis per m² en één groep per 10 m². Een woonkamer met keuken van 40 m² krijgt dus rond vier groepen op de verdeler.

Per wijk verschilt het flink. In Achtse Molen is 90% van de woningen een eengezinswoning, in Centrum 6%. In een appartement frezen we alleen met toestemming van de VvE, omdat de vloer gemeenschappelijk kan zijn.

8 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand
Oud-Strijp9.35432%22%1%
Erp9.21554%39%1%
Aanschot8.57487%56%8%
Ontginning7.83758%42%3%
Putten6.97276%51%9%
Oud-Gestel6.95855%39%1%
Centrum6.9526%4%0%
Achtse Molen6.73990%55%11%

Zo werken we

In 5 stappen: opname, frezen, buis leggen, dichtzetten en aansluiten. We kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is, waar leidingen lopen en hoe je verwarming is aangesloten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Een vloerverwarmingsfrees met stofafzuiging die sleuven in een dekvloer freest

Wat we niet doen

  • Frezen in een houten vloer. Daar leggen we droogbouw.
  • Werk aan de cv-ketel zelf (plaatsen, openmaken, in bedrijf stellen): dat mag alleen een CO-gecertificeerd bedrijf.
  • Frezen in een vloer waar oud vinylzeil uit 1963 tot 1985 op lag, zonder dat de onderlaag op asbest is onderzocht.

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Regeling van de gemeente Eindhoven

Eigenaar-bewoners krijgen 1.250 euro per woning voor isolatie en glas, plus 500 euro bij biobased isolatiemateriaal. Aanvragen kan van 6 oktober 2025 tot en met 1 oktober 2028; het plafond tot eind 2026 is 1.400.000 euro. De woning moet gebouwd zijn in of voor 1991, label D t/m G hebben (of aantoonbaar slecht geïsoleerd zijn) en een WOZ-waarde van maximaal 457.000 euro. Bron

Van het gas af in Eindhoven

Het Warmteprogramma is in december 2025 vastgesteld; de keuze per buurt volgt later in een Uitvoeringsplan. Voor Eindhoven Noordoost (5 buurten, 8.000 woningen) wordt een warmtenet ontworpen met restwarmte uit de rioolwaterzuivering; in oktober 2024 zat dat project nog in de ontwerpfase. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot en Boxtel.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen) en Ontginning (7.837 woningen).

Wat vloerverwarming infrezen in Eindhoven kost

Indicatie, inclusief 21% btw. Na de opname krijg je een offerte op papier; die is leidend.
PostVanaf
Vloerverwarming infrezen: frezen, buis leggen en dichtzetten€ 40 per m²
Meerprijs voor frezen door vaste tegels€ 10 per m²
Vloer egaliseren, 2 tot 5 mm met primer€ 30 per m²
Extra groep op de verdeler€ 75 per groep

Wat de prijs bepaalt: het oppervlak en het aantal groepen, hoofd- of bijverwarming, de ondergrond (door tegels frezen kost meer), de afstand tussen ketel en verdeler, en extra werk zoals radiatoren weghalen. Een verdeler komt erbij als die nodig is. Zie wat infrezen kost.

Vragen over vloerverwarming infrezen in Eindhoven

Kan vloerverwarming in mijn vloer in Eindhoven?

In een dekvloer van zandcement of anhydriet wel. Beton kan met een diamantfrees, hout niet. Bij de opname meten we hoe dik je dekvloer is en of de bovenste centimeters vrij zijn van leidingen.

Hoe lang duurt infrezen?

Een gemiddelde benedenverdieping frezen en leggen we meestal in één dag. Daarna moet de egaline drogen voordat de nieuwe vloer erop kan; bij een veelgebruikte egaline is dat ongeveer 7 dagen.

Kan het door tegels heen?

Soms. Liggen de tegels vast verlijmd op een dik genoeg dekvloer, dan frezen we erdoor. Anders moeten ze er eerst uit.

Wat kost vloerverwarming infrezen in Eindhoven?

Dat hangt af van het oppervlak, de ondergrond (beton en tegels kosten meer), hoofd- of bijverwarming en wat er bij de verdeler moet gebeuren. Na de opname krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best en Oirschot.

Vloerverwarming infrezen in de buurt van Eindhoven

Vloerverwarming infrezen in Eindhoven?

We komen kijken welke dekvloer je hebt, hoe dik die is en hoe je verwarming werkt. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

BellenGratis opname